Статьи

Українці, що живуть в Іспанії, серцем лишаються "З Україною". "Con Ucrania", саме так вони і назвали свій інформаційний портал для жителів Іспанії та Латинської Америки, де розповідають, що ж дійсно відбувається в Україні.

Напевно, зараз нема українця, який би з острахом та напівпримруженими очима не заглядав в стрічку новин. Але найгірше , що поряд з повідомленнями про численні протистояння та зіткнення, присутній також інформаційний двобій. Там, де на заваді може стати знання української чи англійської , місію повідомлення новин та спростування нападів російської пропаганди перебрали на себе "Con Ucrania".

Варіантів назви було багато, але зваживши на думку (а може й почуття ) кожного, обрали просте, але містке «Con Ucrania» («З Україною»). Спочатку діяльність іспанських українців була сфокусована на мітингах в Мадриді та інших містах, але розвиток подій продиктував нові вимоги до тих, хто «З Україною»:

«Почалась жорстока інформаційна війна, і ми на собі її відчули з репортажами іспанських ЗМІ, які вирізали з наших інтерв'ю тільки те, що їх цікавило. В цей момент ми зрозуміли, що в нас сильна команда, що можемо писати статті та перекладати новини на іспанську. Попри це , головна ціль: спрощення багатьох міфів про Україну не тільки на період Майдану, а й взагалі. Тому інформаційний портал був найефективнішим виходом.» , - пояснюють активісти.

Створюючи «З Україною»

Разом з іншими активістами архітектор за професією Ірина Шандра вирішила зробити сайт після трагічних подій 18-20 лютого, адже навіть знаходячись далеко, прагнула допомогти: "Невідривно дивлячись Громадське ТБ, божеволіла від імпотенції вдома "сама".

З допомогою хлопця Хуана, я вирішила створити сайт, щоб вшанувати постраждалих, підтримати членів їхніх сімей і таким чином хоч би трохи полегшити мій власний біль".

Трохи згодом через фейсбук Ірина зв'язалась з іншими у небайдужими українцями в Іспанії Лілею Миколаїв, Катериною Паланською, Катериною Антошків та багатьма іншими. Разом 24 березня вони і створили "Con Ucrania".

Волонтери «Con Ucrania» поєднують свою діяльність з роботою та навчанням, тому питання організації для них не з легких.
Наразі «Con Ucrania» налічує близько 30 учасників

Разом вони продовжують допомагати Україні: "Mи маємо спільну мету, в яку віримо і намагаємося досягти її з усім ентузіазмом у світі, жертвуючи іншими речaми в нашому житті та годинaми сну. Mи завжди згадуємо найстрашніші дні на Майдані і розуміємо, що наш брак часу – це нічого порівняно з тими обставинами".

Як і для ЄвроМайдану, для «Con Ucrania» нові медіа зіграли ключову роль : пошук, перевірка, поширення новин та спростувань.
Реакція в місцевих медіа, кажуть волонтери «Con Ucrania», досить різка, повідомлення часто подані без бекграунду та з дещо проросійським акцентом. Газети мають більше простору , ніж 30-секундний сюжет, тому їх вплив навіть сильніше. Попри це думка більшості жителів Іспанії позитивна, додають іспанські українці:

"Люди в цілому підтримують Україну, хоча ситуація складна. Іспанські ЗМІ досить ідеологічні, як і сама Іспанія. Тому іноді дуже важко боротись з лівою ненавистю до США, яка переходить на кохання до Росії. Але незважаючи на це, є дуже багато інтересу з боку різних центрів, які організовують постійно конференції, дебати на тему Україна".

Книга відгуків

Крім боротьби в рамках інформаційної війни волонтери «Con Ucrania» не припиняють проводити мітинги, особливо, після подій в Криму. Позитивна реакція людей, додають вони, не може не радувати, але зустрічаються і не дуже приємні відгуки :
"Завжди є також і образи типу "фашисти", "бЕндеровци", це переважно від російських туристів.

Один з наймасштабніших мітингів, ходу по центру Мадрида зустріли з такою підтримкою, якої тоді ми ще не відчували. Коли сотні українців вигукували “Putin fuera de Ucrania ” (Путін геть з України), то люди з сусідніх кав’ярень вставали, посміхались, показували знаки підтримки і навіть вигукували наші слогани. Головна наша ціль завжди була донести іспанцям та іноземцям в Мадриді, що ми Україна - єдина, а ми ніякi не фашисти."
«З Україною», прагнучи допомогти

Іспанські українці не лишились осторонь і безпосередньої підтримки активістів та їхніх близьких

Pодина Антошків започаткували ініціативу «Допомоги Майдану» - висилання з Іспанії речей першої необхідності і коштів прямо до сотників на Майдан. Все це здійснюється через інших волонтерів, родини яких з Києва. Крім того, кошти збирались і для підтримки солдатів на Сході та родин Небесної Сотні.

Головне, чого бажають активісти, це щоб якомога більше волонтерів долучалось до ініціативи:
"Ця формула дуже ефективна, єдина проблемa, що нас дуже мало. Прохання у сотників невеликі - їжа, кава, молоко, цигарки, білизна, поповнення телефонів, тільки необхідне.

Нам завжди дуже сердечно дякують, навіть знімають на відео. Для нас це є великою моральною підтримкою. Ми знаємо одне одного поіменно, стали однією великою сім’єю".

Безцінні портрети

Чимало фотографів відтворили події Майдану та портрети активістів у своїх роботах.

А от у своїх текстах теж саме намагаються зробити волонтери «Con Ucrania». Саме з цією метою вони створили рубрику “Los rostros de Maydan” («Обличчя Майдану»). Тут є історії і героїв Небесної Сотні, і митців, і волонтерів:
«Ця ініціатива з’явилась після багатьох відгуків, що на Майдані були люди проплачені або які працювали на когось.
Тому ми захотіли показати нашим читанням, хто був на Майдані та що вони робили до Майдану в Україні.»

Вдивляючись в обличчя « З Україною»
Команда активістів “Con Ucrania” досить барвиста : від архітектора до перекладача, від бізнесмена до студента - "з Україною" тут лишаються незалежно від професії чи віку. Одна з засновників проекту Ірина Шандра рада, що кожен учасник має свою спеціалізацію , може допомогти тим, у чому знається найліпше.
***
Катерина Паланська (політолог, родом з Луцька, жила в Парагваї, вже 3 роки в Мадриді)
У «Con Ucrania» дівчина виконує функцію зовнішнього спікера:
"Я потрапила до проекту після кількох маніфестацій , знайшла групу у соцмережах , долучилась до першої зустрічі з молодими та активними українцями . Авжеж залишилась працювати.
Маю активну громадську політичну позицію, тому виступаю на конференціях, телебаченні,на іспанському та колумбійському радіо і беру участь у маніфестаціях."
***
Василь Васьків (власник будівельної фірми, родом з Дрогобича, в Іспанії 9 років)
«Я працюю в «Con Ucrania», тому що це реально дієвий проект,який об'єднав багато молодих , цікавих людей, які насправді переживають за долю і майбутнє своєї країни, незалежно від того звідки вони і на якій мові розмовляють. Мені приємно бути частинкою цього без перебільшення інтелектуального колективу однодумців.»
***
Катерина Антошків (економіст, родом з с. Потік, Iвано-Франківська обл., в Іспанії 13 років)
Фізично бути в Україні родичі Катерини не могли,тож завдяки ідеї мами Марії, родина вирішила допомагати "морально та фінансово":
«Коли спостерігала за жорстким розвитком подій Майдану, серце від болю розривалося. Особливо болючим моментом стали перші жертви Майдану, тож ми почали підтримувати українські мітинги в Іспанії. На маніфестаціях познайомилися з молодими активістами, які і запропонували співпрацю. Я не могла спостерігати за ситуацією в Україні і її поверхневим і пропагандистським висвітленням іспанськими медіа. Несправедливість по відношенню до наших Героїв надихала щохвилинки ушановувати їхню пам'ять і протистояти кожному брехливому слову, сказаному про рідних Революціонерів!»

***
Міша Єфименко ( студент Мадридської Політехніки, 14 років в Іспанії)
«Бачачи необ'єктивність іспаномовних ЗМІ та дешеву пропаганду кремлівських, не вагаючись, погодився, коли Ірина Шандра запропонувала співпрацювати з «Con Ucrania». Мені приємно спілкуватися і слухати людей, які думають те саме, що і я. Це як мiкро-Україна в Мадриді.»
***
Леонід Будяк (родом з Вінниці , в Іспанії 11 років)
« Я вирішив взяти участь в цьому проекті, бо мені набридло чути брехню про мою країну. Я вважаю, що кожен із нас , українців, які живуть за кордоном, повинен допомагати поширювати правду. Я надіюся, що наша робота буде корисна багатьом.»
***
Ісабель Окулік (в Іспанії 23 роки)
«Трудніше за все сказати, звідки я . Народилася в Мінську, виросла у Львові, вважала і вважаю себе в першу чергу львів’янкою, хоча вчилася потім в Мінську, до якого ніколи не звикла.
З «Con Ucrania» я тому, що набридла брехня про Україну. Не можна цього дозволити.»
***
Лілія Миколаїв (родом з Тернопільської та Львівської обл., зараз мешкає в Мадриді)
«Я в «Con Ucrania» через брак інформації про Україну і наплив інформації, що відповідає дійсності. Ми у свій час не могли бути у Києві. Болить, коли не можеш нічого зробити і тим більше, коли на "твоїх" виливають бруд. Мені просто хочеться хоч щось зробити і показати іншим, що не треба мовчати, що всі ми краплі в морі. Разом - сила»
***
Христина Мандріченко (міжнародний юрист, родом з Горлівки, в Іспанії 8 місяців)
«В «Con Ucrania», працюю за правдиву інформацію, яку важко знайти в Іспанії»
***
Карина Колокольчикова (студентка- журналіст, в Іспанії 10 років)
«Ми зрозуміли, що мусимо розробити сайт , щоб писати і перекладати статті , повідомляти про те , що відбувається в нашій країні і намагатись бути максимально об'єктивними. Все більше людей висловлювали нам свою підтримку, приєдналися до нас у демонстраціях. Я думаю , це показує , що наше діло - правильне»
***

Олеся Огризко (дослідниця , родом з м. Києва)
«Чому в «Con Ucrania»? Через розуміння того, що в XXI столітті основні війни ведуться за розум і серця, тому вважаю за необхідно адекватно висвітлювати події в Україні за кордоном.»
***
Яна Палаткіна (студентка, родом з Одеси, в Іспанії 8 років)
Дівчина була на Майдані в період з Нового Року по лютий 2014, але мусила повертатись до Іспанії на навчання.
«На Великдень я знову повернулась до Одеси, намагалась якомога більше часу проводити на мітингах, блокпостах.
Ще в Одесі я почала публікувати короткі новини іспанською в Твітері. Участь в «Con Ucrania» видалась мені чудовою можливістю допомогти моїй країні, знаходячись за кордоном.»
***
Кулішир Олег (студент , в Іспанії 3.5 роки)
«Ми підтримуємо бажання до позивних змін для України та боротьбу проти неправдивого висвітлення подій. Сподіваюсь, що наша робота не обмежиться допомогою нашим в цей складний період, а посприяє ширшому знайомству як іспанців з нами та нашою культурою, так і українців з Іспанією.»
***
Ганна Катула (студентка , родом з Трускавця, в Іспанії 10 років.)
«Ще в листопаді почала слідкувати за новинами в Україні і публікувати в Інтернеті правдиву інформацію про розвиток подій на Майдані.
Любов до України завжди існувала, але в ці гіркі моменти усвідомила, яка важлива підтримка у прагненні до змін в рідній країні»
Навіщо бути «З Україною»
Реакція активістів «Con Ucrania» на інформаційну війну проста:
«Це нічого не дасть! Треба терпляче і правильно боротися і ніколи не опускатися до рівня Кремля.
Iноді нам буває дуже важко, особливо морально, бо не завжди бачимо плоди нашої праці. Навпаки, отримуємо багато критики і навіть погроз типу «Tи та твоя команда для них ніхто.

У такі моменти ми кажемо один одному, що на Майдані люди були на морозі -20 і під кулями...,тому наші "біди" виглядають просто банальними".

Публикация подготовлена для сайта "Украинская правда" и предоставлена для конкурса журналистских материалов об информационных войнах, организованном общественной организацией «Телекритика» и проектом MYMEDIA при финансовой поддержке Министерства иностранных дел Дании (Danida).

Републикация конкурсных материалов всячески приветствуется, при условии размещения активной гиперссылки на ресурс mymedia.org.ua.

Комментарии

Републикация
Закрыть
Правила републикации материала
 • 1MYMEDIA приветствует использование, перепечатывание и распространение материалов, опубликованных на нашем сайте.
 • 2Обязательным условием использования материалов MYMEDIA является указание их авторства, ресурса mymedia.org.ua как первоисточника и размещение активной ссылки на оригинал материала на нашем сайте.
 • 3Если републикуется лишь часть материала, это обязательно указывается в тексте.
 • 4Не допускаются изменения содержания, имен или фактов, наведенных в материале, а также другие его трансформации, которые влекут за собой искажение смысла и замысла автора.
 • 5MYMEDIA оставляет за собой право в любое время отозвать разрешение на использование материала.

Українці, що живуть в Іспанії, серцем лишаються "З Україною". "Con Ucrania", саме так вони і назвали свій інформаційний портал для жителів Іспанії та Латинської Америки, де розповідають, що ж дійсно відбувається в Україні.

Напевно, зараз нема українця, який би з острахом та напівпримруженими очима не заглядав в стрічку новин. Але найгірше , що поряд з повідомленнями про численні протистояння та зіткнення, присутній також інформаційний двобій. Там, де на заваді може стати знання української чи англійської , місію повідомлення новин та спростування нападів російської пропаганди перебрали на себе "Con Ucrania".

Варіантів назви було багато, але зваживши на думку (а може й почуття ) кожного, обрали просте, але містке «Con Ucrania» («З Україною»). Спочатку діяльність іспанських українців була сфокусована на мітингах в Мадриді та інших містах, але розвиток подій продиктував нові вимоги до тих, хто «З Україною»:

«Почалась жорстока інформаційна війна, і ми на собі її відчули з репортажами іспанських ЗМІ, які вирізали з наших інтерв'ю тільки те, що їх цікавило. В цей момент ми зрозуміли, що в нас сильна команда, що можемо писати статті та перекладати новини на іспанську. Попри це , головна ціль: спрощення багатьох міфів про Україну не тільки на період Майдану, а й взагалі. Тому інформаційний портал був найефективнішим виходом.» , - пояснюють активісти.

Створюючи «З Україною»

Разом з іншими активістами архітектор за професією Ірина Шандра вирішила зробити сайт після трагічних подій 18-20 лютого, адже навіть знаходячись далеко, прагнула допомогти: "Невідривно дивлячись Громадське ТБ, божеволіла від імпотенції вдома "сама".

З допомогою хлопця Хуана, я вирішила створити сайт, щоб вшанувати постраждалих, підтримати членів їхніх сімей і таким чином хоч би трохи полегшити мій власний біль".

Трохи згодом через фейсбук Ірина зв'язалась з іншими у небайдужими українцями в Іспанії Лілею Миколаїв, Катериною Паланською, Катериною Антошків та багатьма іншими. Разом 24 березня вони і створили "Con Ucrania".

Волонтери «Con Ucrania» поєднують свою діяльність з роботою та навчанням, тому питання організації для них не з легких.
Наразі «Con Ucrania» налічує близько 30 учасників

Разом вони продовжують допомагати Україні: "Mи маємо спільну мету, в яку віримо і намагаємося досягти її з усім ентузіазмом у світі, жертвуючи іншими речaми в нашому житті та годинaми сну. Mи завжди згадуємо найстрашніші дні на Майдані і розуміємо, що наш брак часу – це нічого порівняно з тими обставинами".

Як і для ЄвроМайдану, для «Con Ucrania» нові медіа зіграли ключову роль : пошук, перевірка, поширення новин та спростувань.
Реакція в місцевих медіа, кажуть волонтери «Con Ucrania», досить різка, повідомлення часто подані без бекграунду та з дещо проросійським акцентом. Газети мають більше простору , ніж 30-секундний сюжет, тому їх вплив навіть сильніше. Попри це думка більшості жителів Іспанії позитивна, додають іспанські українці:

"Люди в цілому підтримують Україну, хоча ситуація складна. Іспанські ЗМІ досить ідеологічні, як і сама Іспанія. Тому іноді дуже важко боротись з лівою ненавистю до США, яка переходить на кохання до Росії. Але незважаючи на це, є дуже багато інтересу з боку різних центрів, які організовують постійно конференції, дебати на тему Україна".

Книга відгуків

Крім боротьби в рамках інформаційної війни волонтери «Con Ucrania» не припиняють проводити мітинги, особливо, після подій в Криму. Позитивна реакція людей, додають вони, не може не радувати, але зустрічаються і не дуже приємні відгуки :
"Завжди є також і образи типу "фашисти", "бЕндеровци", це переважно від російських туристів.

Один з наймасштабніших мітингів, ходу по центру Мадрида зустріли з такою підтримкою, якої тоді ми ще не відчували. Коли сотні українців вигукували “Putin fuera de Ucrania ” (Путін геть з України), то люди з сусідніх кав’ярень вставали, посміхались, показували знаки підтримки і навіть вигукували наші слогани. Головна наша ціль завжди була донести іспанцям та іноземцям в Мадриді, що ми Україна - єдина, а ми ніякi не фашисти."
«З Україною», прагнучи допомогти

Іспанські українці не лишились осторонь і безпосередньої підтримки активістів та їхніх близьких

Pодина Антошків започаткували ініціативу «Допомоги Майдану» - висилання з Іспанії речей першої необхідності і коштів прямо до сотників на Майдан. Все це здійснюється через інших волонтерів, родини яких з Києва. Крім того, кошти збирались і для підтримки солдатів на Сході та родин Небесної Сотні.

Головне, чого бажають активісти, це щоб якомога більше волонтерів долучалось до ініціативи:
"Ця формула дуже ефективна, єдина проблемa, що нас дуже мало. Прохання у сотників невеликі - їжа, кава, молоко, цигарки, білизна, поповнення телефонів, тільки необхідне.

Нам завжди дуже сердечно дякують, навіть знімають на відео. Для нас це є великою моральною підтримкою. Ми знаємо одне одного поіменно, стали однією великою сім’єю".

Безцінні портрети

Чимало фотографів відтворили події Майдану та портрети активістів у своїх роботах.

А от у своїх текстах теж саме намагаються зробити волонтери «Con Ucrania». Саме з цією метою вони створили рубрику “Los rostros de Maydan” («Обличчя Майдану»). Тут є історії і героїв Небесної Сотні, і митців, і волонтерів:
«Ця ініціатива з’явилась після багатьох відгуків, що на Майдані були люди проплачені або які працювали на когось.
Тому ми захотіли показати нашим читанням, хто був на Майдані та що вони робили до Майдану в Україні.»

Вдивляючись в обличчя « З Україною»
Команда активістів “Con Ucrania” досить барвиста : від архітектора до перекладача, від бізнесмена до студента - "з Україною" тут лишаються незалежно від професії чи віку. Одна з засновників проекту Ірина Шандра рада, що кожен учасник має свою спеціалізацію , може допомогти тим, у чому знається найліпше.
***
Катерина Паланська (політолог, родом з Луцька, жила в Парагваї, вже 3 роки в Мадриді)
У «Con Ucrania» дівчина виконує функцію зовнішнього спікера:
"Я потрапила до проекту після кількох маніфестацій , знайшла групу у соцмережах , долучилась до першої зустрічі з молодими та активними українцями . Авжеж залишилась працювати.
Маю активну громадську політичну позицію, тому виступаю на конференціях, телебаченні,на іспанському та колумбійському радіо і беру участь у маніфестаціях."
***
Василь Васьків (власник будівельної фірми, родом з Дрогобича, в Іспанії 9 років)
«Я працюю в «Con Ucrania», тому що це реально дієвий проект,який об'єднав багато молодих , цікавих людей, які насправді переживають за долю і майбутнє своєї країни, незалежно від того звідки вони і на якій мові розмовляють. Мені приємно бути частинкою цього без перебільшення інтелектуального колективу однодумців.»
***
Катерина Антошків (економіст, родом з с. Потік, Iвано-Франківська обл., в Іспанії 13 років)
Фізично бути в Україні родичі Катерини не могли,тож завдяки ідеї мами Марії, родина вирішила допомагати "морально та фінансово":
«Коли спостерігала за жорстким розвитком подій Майдану, серце від болю розривалося. Особливо болючим моментом стали перші жертви Майдану, тож ми почали підтримувати українські мітинги в Іспанії. На маніфестаціях познайомилися з молодими активістами, які і запропонували співпрацю. Я не могла спостерігати за ситуацією в Україні і її поверхневим і пропагандистським висвітленням іспанськими медіа. Несправедливість по відношенню до наших Героїв надихала щохвилинки ушановувати їхню пам'ять і протистояти кожному брехливому слову, сказаному про рідних Революціонерів!»

***
Міша Єфименко ( студент Мадридської Політехніки, 14 років в Іспанії)
«Бачачи необ'єктивність іспаномовних ЗМІ та дешеву пропаганду кремлівських, не вагаючись, погодився, коли Ірина Шандра запропонувала співпрацювати з «Con Ucrania». Мені приємно спілкуватися і слухати людей, які думають те саме, що і я. Це як мiкро-Україна в Мадриді.»
***
Леонід Будяк (родом з Вінниці , в Іспанії 11 років)
« Я вирішив взяти участь в цьому проекті, бо мені набридло чути брехню про мою країну. Я вважаю, що кожен із нас , українців, які живуть за кордоном, повинен допомагати поширювати правду. Я надіюся, що наша робота буде корисна багатьом.»
***
Ісабель Окулік (в Іспанії 23 роки)
«Трудніше за все сказати, звідки я . Народилася в Мінську, виросла у Львові, вважала і вважаю себе в першу чергу львів’янкою, хоча вчилася потім в Мінську, до якого ніколи не звикла.
З «Con Ucrania» я тому, що набридла брехня про Україну. Не можна цього дозволити.»
***
Лілія Миколаїв (родом з Тернопільської та Львівської обл., зараз мешкає в Мадриді)
«Я в «Con Ucrania» через брак інформації про Україну і наплив інформації, що відповідає дійсності. Ми у свій час не могли бути у Києві. Болить, коли не можеш нічого зробити і тим більше, коли на "твоїх" виливають бруд. Мені просто хочеться хоч щось зробити і показати іншим, що не треба мовчати, що всі ми краплі в морі. Разом - сила»
***
Христина Мандріченко (міжнародний юрист, родом з Горлівки, в Іспанії 8 місяців)
«В «Con Ucrania», працюю за правдиву інформацію, яку важко знайти в Іспанії»
***
Карина Колокольчикова (студентка- журналіст, в Іспанії 10 років)
«Ми зрозуміли, що мусимо розробити сайт , щоб писати і перекладати статті , повідомляти про те , що відбувається в нашій країні і намагатись бути максимально об'єктивними. Все більше людей висловлювали нам свою підтримку, приєдналися до нас у демонстраціях. Я думаю , це показує , що наше діло - правильне»
***

Олеся Огризко (дослідниця , родом з м. Києва)
«Чому в «Con Ucrania»? Через розуміння того, що в XXI столітті основні війни ведуться за розум і серця, тому вважаю за необхідно адекватно висвітлювати події в Україні за кордоном.»
***
Яна Палаткіна (студентка, родом з Одеси, в Іспанії 8 років)
Дівчина була на Майдані в період з Нового Року по лютий 2014, але мусила повертатись до Іспанії на навчання.
«На Великдень я знову повернулась до Одеси, намагалась якомога більше часу проводити на мітингах, блокпостах.
Ще в Одесі я почала публікувати короткі новини іспанською в Твітері. Участь в «Con Ucrania» видалась мені чудовою можливістю допомогти моїй країні, знаходячись за кордоном.»
***
Кулішир Олег (студент , в Іспанії 3.5 роки)
«Ми підтримуємо бажання до позивних змін для України та боротьбу проти неправдивого висвітлення подій. Сподіваюсь, що наша робота не обмежиться допомогою нашим в цей складний період, а посприяє ширшому знайомству як іспанців з нами та нашою культурою, так і українців з Іспанією.»
***
Ганна Катула (студентка , родом з Трускавця, в Іспанії 10 років.)
«Ще в листопаді почала слідкувати за новинами в Україні і публікувати в Інтернеті правдиву інформацію про розвиток подій на Майдані.
Любов до України завжди існувала, але в ці гіркі моменти усвідомила, яка важлива підтримка у прагненні до змін в рідній країні»
Навіщо бути «З Україною»
Реакція активістів «Con Ucrania» на інформаційну війну проста:
«Це нічого не дасть! Треба терпляче і правильно боротися і ніколи не опускатися до рівня Кремля.
Iноді нам буває дуже важко, особливо морально, бо не завжди бачимо плоди нашої праці. Навпаки, отримуємо багато критики і навіть погроз типу «Tи та твоя команда для них ніхто.

У такі моменти ми кажемо один одному, що на Майдані люди були на морозі -20 і під кулями...,тому наші "біди" виглядають просто банальними".

Публикация подготовлена для сайта "Украинская правда" и предоставлена для конкурса журналистских материалов об информационных войнах, организованном общественной организацией «Телекритика» и проектом MYMEDIA при финансовой поддержке Министерства иностранных дел Дании (Danida).

Републикация конкурсных материалов всячески приветствуется, при условии размещения активной гиперссылки на ресурс mymedia.org.ua.

Копировать в буфер обмена
Подписаться на новости
Закрыть
Отписаться от новостей
Закрыть
Опрос
Закрыть
 • 1Какой стол вам нравится?*
 • 2На каком стуле вам удобнее сидеть?*
  На кресле
  На электрическом стуле
  На табуретке
 • 3Как вы провели лето? *